Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Dovolenka Srí Lanka Last Minute | TUI ReiseCenter

Vo vodách indického oceánu leží ostrov v tvare slzy - Srí  Lanka, čo v preklade znamená "žiarivá krajina". Srí Lanku možno poznáte aj pod názvom Cejlón a nachádza sa na južnom cípe Indie. Vzdialenosť od nej je necelých 50 kilometrov a obe zeme sú navzájom prepojené tzv. Adamovym mostom - úzky pruh tvorený koralovými ostrovmi. Srí Lanka dovolenka je Slovákmi označovaná ako jedna z piatich najlákavejších exotických destinácií. Marco Polo označil Srí Lanku za ten najkrajší ostrov na svete a my musíme súhlasiť. Last minute Srí Lanka vás očarí či už prenádhernou prírodou, krásnymi plážami alebo čistým morom a spomienky na túto krajinu vám ostanú na celý život. Srí Lanka je ideálna destinácia pre všetky vekové kategórie.

Srí lanka dovolenka

Aké je počasie na Srí Lanke?

Srí Lanka má tropické podnebie s celoročne stabilnou teplotou 27 stupňov, no počasie je veľmi premenlivé. Ideálnym obdobím pre dovolenku na Srí Lanke je od novembra až do apríla, počas iných mesiacov je častý výskyt dažďov. Hoci je Srí Lanka exotická krajina, pri balení kufra by ste určite nemali zabudnúť pobaliť si aj niečo teplejšie. Hlavne ak máte v pláne vybrať sa na výlet do hôr, kde teploty nezriedka klesajú aj k nule. So Srí Lanka Last Minute si vychutnáte krásne počasie a horúce tropické lúče, ktoré k tejto krajine neodmysliteľne patria.  

sri lanka dovolenka

Srí Lanka a legendárny Cejlónsky čaj

Dovolenka Srí Lanka ulahodí aj vašim chuťovým a čuchovým bunkám, hlavne vďaka neodolateľnej aróme niekoľkých cejlónskych čajov. Tie sú kvôli polohe v ktorej sa pestujú zaraďované odborníkmi medzi tie najlepšie čaje vo svete. A to právom! So Srí Lanka Last Minute si môžete urobiť malú prechádzku po krásnej čajovej plantáži a na vlastné oči a zmysly sa presvedčiť o tom, že je to naozaj tak. Skúste navštíviť Labukallee - čajovú továreň s nádherným výhľadom na čajové plantáže pred Nuwara Eliya. Práve čaj patrí medzi tradičný nápoj na Srí lanke. Okrem toho radi popíjajú dobrú kávu a pivo z domácej produkcie. Veľmi obľúbená je aj kokosová pálenka Arak.

last minute srí lanka

Životný štýl na Srí Lanke 

Srí Lanka dovolenka vás prekvapí v každom smere. Je to krajina, ktorá prekoná všetky vaše očakávania. Zamilujete si tunajšiu prírodu, pamiatky, jedlo, ale aj ľudí. Ľudia na Srí Lanke sú nesmierne milí a priateľskí. Ochotne vám pomôžu s hocičím, keď ich o to požiadate alebo porozprávajú príbehy ku konkrétnej pamiatke. Život na Srí Lanke je úžasný a i keď ju väčšina považuje za drahú dovolenkovú destináciu, opak je pravdou. Ceny tam sú veľmi nízke a málokto vie, že dovolenka v Ázii vás vyjde neporovnateľne lacnejšie než v Európe. Najdrahšie sú obhliadky pamiatok, no aj to je pomerne nízka cena. Ubytovanie, doprava aj stravovanie je oveľa lacnejšie. Srí Lanka Last Minute vás teda rozhodne finančne nezruinuje.  

srí lanka last minute

Srí Lanka - ochutnajte miestnu kuchyňu

Jedlo na Srí Lanke je nesmierne chutné. Tunajšia kuchyňa je silno ovplyvnená Indiou a prevláda v nej veľa korenistých a ostrých jedál. Základom je ryža a karí na všetky možné spôsoby. Ďalším nevyhnutným doplnkom sú rôzne druhy tropického ovocia a zelenina. Ovocia ako banány, mango či ananás sa môžete doslova objesť. Na tanieri samozrejme nechýbajú ani morské plody a ryby. Srí Lanka dovolenka pohladí vaše chuťové poháriky a jej kuchyňu si zamilujete. Nikto nevie pripraviť karí jedlá tak chutne ako miestni obyvatelia. 

Srí Lanka Last Minute dovolenka s TUI ReiseCenter

Srí Lanka je čarovná dovolenková destinácia, kde sa budete chcieť vrátiť znova a znova. Kilometre krásnych bielych pláží a dokonale čisté more - to je dokonalá kombinácia pre nezabudnuteľnú dovolenku. S TUI ReiseCenter si môžete vychutnať dovolenku na Srí Lanke za výborné ceny s ubytovaním na úrovni. Ak hľadáte exotickú destináciu a kvalitné služby, Srí Lanka Last Minute s našou cestovnou kanceláriou je pre vás to pravé.    

Developed by TravelData