Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Vysnívaná dovolenka Maledivy | Last Minute dovolenka Maledivy s TUI ReiseCenter

Dovolenka Maledivy je exotickou a veľmi luxusnou voľbou dovolenky, ktorá uspokojí očakávania a požiadavky aj tých najnáročnejších turistov. Na ostrovnom štáte tvorenom súostrovím 19-tich koralových ostrovov, atolov, v Indickom oceáne (každý atol tvorí skupinka ostrovčekov, ktorých je celkom až 1196) môžete prežiť skutočne dovolenku ako z rozprávky. Dovolenka Maledivy vám poskytne nielen prvotriedny luxus, ale aj neuveriteľné pláže a úžasné okolité prírodné prostredie a tiež dokonalé súkromie. Niektoré z atolov (najmä severné) disponujú tými najluxusnejšími hotelovými rezortmi, kde nie je ničím výnimočným ani súkromný bazén či osobný komorník. Každý z atolov je však krásny, jedinečný a poskytuje záruku skvelej exotickej dovolenky (niektoré sú vhodné pre tých, čo túžia po absolútnom súkromí, iné sú rajom pre potápačov a ďalšie sú zase ideálne pre rodiny s deťmi).

dovolenka maledivy

Maledivy – podnebie a klíma

Maledivy majú veľmi stále a horúce tropické podnebie so stabilnými teplotami počas celého roka, priemerné denné teploty vzduchu sa pohybujú okolo 30 až 32°C a nočné teploty takmer neklesajú pod príjemných 23 až 25°C. Teplota mora má tiež stabilných 27 až 28°C počas celého roka. Dovolenka Maledivy je ideálnou voľbou v mesiacoch apríl a november, kedy je tzv. medzi-monzúnové obdobie, ale príjemné obdobie vás čaká aj od decembra až do konca apríla, treba však počítať s tým, že od polovice decembra až do polovice januára je na ostrovoch najväčší nápor turistov, ktorí sem prichádzajú stráviť Vianoce, Silvester a Nový rok.

maledivy dovolenka

Dovolenka Maledivy a najkrajšie pláže

Veľmi luxusnou oblasťou pre dovolenku Maledivy je Atol Baa vzdialený od letiska v Male 110 km (doprava je možná hydroplánom alebo rýchlo-člnom), ktorý tvorí približne 70 ostrovov a skutočne krásne pláže ideálne pre romantické chvíle nájdete napr. na ostrove Kunfunadhoo. Krásne ostrovy a miesta ponúka aj Severný Male Atol, napr. ostrov Nakatchafushi či Južný Male Atol, napr. pláže na ostrove Cocoa alebo Kandooma. Severný Atol Ari vás zase uchváti plážami na ostrove Veligandu a Nika a Lhaviyani Atol plážou na ostrove Kuredu, kde milovníkov potápania čaká nielen pestrý podmorský svet, ale aj dva vraky. Ako vystrihnutý z pohľadnice pôsobí ostrov IHURU s naozaj skvostnými plážami a tiež ostrov VABBINFARU. Maledivy last minute dovolenka ponúka toľko krásnych miest, pláží a ostrovov, že je ťažké vybrať si za cieľ svojej cesty len jeden jediný.

 maledivy last minute

Aké výlety a zaujímavé miesta ponúka dovolenka na ostrove Maledivy?

K najatraktívnejším výletom dovolenky na Maledivách patria určite rôzne okružné plavby, na ktorých môžete spoznávať aj ďalšie krásne ostrovy tohto súostrovia, pozorovať delfíny a veľryby a pri plavbe ponorkou aj krásy podmorského života. Dovolenka Maledivy je hlavne o pokoji a relaxe uprostred krásneho raja, ale navštíviť sa oplatí aj hlavné mesto Male, kde pokojnú atmosféru ostrovných pláži aspoň na chvíľku vymeníte za rušnejší život v meste, kde nechýbajú reštaurácie, bary, obchody a trhy, prípadne tu môžete navštíviť aj miestne múzeum.

last minute maledivy

Rozprávkové svadby na ostrovoch Maledivy

Ťažko si predstaviť krajšie miesto pre romantickú – exotickú svadbu na pláži ako práve Maledivy, ktoré dokonale spĺňajú charakter destinácie pre svadbu snov spojenú s romantickými medovými týždňami. Ak má byť váš svadobný deň skutočne jedinečný a túžite v bielych svadobných šatách naboso kráčať po najjemnejšom bielom piesku s krásnou exotickou kvetinovou výzdobou, potom sú Maledivy pre váš veľký deň ideálnym miestom.

maledivy last minute

Nezabudnuteľná Last Minute Maledivy dovolenka s TUI ReiseCenter

 

Ak chcete zažiť skutočne nezabudnuteľnú svadobnú cestu alebo dovolenku snov, je práve luxusná exotická dovolenka Maledivy a Last Minute Maledivy dovolenka od našej cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter určená práve vám. Cesta na Maledivy je jednoduchá, nemusíte ani nikde prestupovať. Priamy let z Viedne, spoločnosťou Austrian Airlines, trvá 9 hodín. Dokonalý oddych, pokoj a relax uprostred neskutočne krásnych prírodných scenérií, belostných pláží, azúrového mora a paliem je predsa splneným snom pre mnohých z nás. 

Developed by TravelData