Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Dovolenka Kuba | Last Minute Kuba

Kubánska republika patrí medzi Stredoamerické štáty a je najväčším ostrovom súostrovia Veľké Antily. Jej južnú časť obmýva Karibské more a na severe Atlantický oceán. Celý ostrov Kuba je tvorený približne štyrmi tisícmi ostrovčekov a pri nádhernom pobreží sa vyskytujú koralové útesy a atoly. Dovolenka Kuba patrí k veľmi obľúbeným exotickým destináciám mnohých Slovákov, je to krajina kontrastov, farieb, latinských rytmov, rumu, cigár a krásnych žien – jednoducho karibský raj. Okrem prekrásnych pláží a letovísk však táto krajina ponúka aj možnosť poznávania jej kultúry, bohatej a pohnutej histórie. Nájdete tu množstvo pamiatok, z ktorých sú viaceré zapísané aj v svetovom zozname UNESCO.

dovolenka Kuba

Počasie na Kube a Last Minute Kuba

Keďže Kuba leží v trópoch, má veľmi príjemné teplé podnebie, kde teploty neklesajú ani počas zimných mesiacov (napr. priemerné teploty v januári dosahujú okolo 22°C). A práve preto je dovolenka Kuba aj počas zimných mesiacov veľmi vyhľadávaným miestom pre turistov.

V podstate sa dá povedať, že pre návštevu Kuby a výber Last Minute Kuba pobytu je vhodný čas kedykoľvek počas celého roka, pretože teplota mora spravidla neklesá pod 24°C a od júna do decembra dosahuje more teplotu okolo 27 -28°C, priemerné teploty vzduchu v tomto období dosahujú 32°C. Najvýdatnejšie tu prší v októbri, novembri a v máji, ale väčšinou ide o rýchle prehánky, po ktorých sa opäť krásne vyjasní.

Najznámejšie Kubánske letoviská

Neexistuje azda známejšie a vychýrenejšie kubánske letovisko ako Varadero (v preklade kotvisko). Letovisko Varadero, nazývané „Kubánska riviéra“, má naozaj všetko, čo má úžasná dovolenka Kuba mať. Prekrásne a čisté miestne pláže s miernym vstupom do mora a dĺžkou aj okolo dvadsať kilometrov, jednoduchšie penzióny vhodné na prenocovanie, ale aj najluxusnejšie hotely a tiež množstvo zábavy. V letovisku sa nachádza mnoho barov, reštaurácií, obchodíkov, navštíviť môžete aj miestne delfinárium, ZOO či perfektne udržiavané 18-jamkové golfové ihrisko.

last minute Kuba

Kubánsky ostrov Cayo Largo, ktorý leží asi 80 km od pobrežia Kuby, je možnosťou ako prežiť dovolenku takmer ako Robinson pri panenských plážach s čistou tyrkysovou vodou a veľmi jemným bielym pieskom a pritom s minimom turistov (uprednostnite Last Minute Kuba pobyty s ubytovaním na južnom pobreží ostrova Cayo Largo, kde je more podstatne čistejšie).

Koralový ostrov v centrálnej časti Kuby - Cayo Coco je známy svojimi luxusnými all inclusive hotelovými rezortmi. Menším susedom Cayo Coco je ostrovček Cayo Guillermo , kde je lákadlom najmä pláž Playa Pilar. Tento ostrovček je ako stvorený pre pokojnú dovolenku v ústraní.

Čo môžete na Kube ešte vidieť

Dovolenka Kuba, to sú krásne pláže, ale aj historické pamiatky či iné zaujímavosti, ktoré tu môžete vidieť. Kuba bola (rovnako ako Amerika) objavená K. Kolumbom, v 16. storočí ju kolonizovalo Španielsko až do vojny v roku 1898 medzi Španielskom a Amerikou. Hlavné mesto Havana (La Habana) je miestom, ktoré neobíde zrejme ani jeden turista, pretože patrí k najzachovalejším mestám Latinskej Ameriky a jeho historické centrum sa rozhodne oplatí vidieť. Historické centrum bolo vystavané v koloniálnom štýle v 18. a 19. storočí a od roku 1982 je zapísané aj do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. V Starom meste nájdete centrálne námestie Parque Central aj najstaršiu pevnosť na Kube – Castia de la Puerta z roku 1558.

Kuba dovolenka

Mnohé Last Minute Kuba pobyty bývajú spojené aj s poznávaním rôznych zaujímavých miest, napr. Santiago de Cuba s hradom San Pedro da la Roca, mesto Trinidad s krásnou architektúrou (dláždené ulice s pastelovo farebnými domami) a blízke údolie Valle de los Ingenios či najstaršie koloniálne mestečko Baracoa, v ktorého okolí môžete obdivovať národný park Alejandro de Humbold i najvyšší vodopád v Karibiku – Salto Fino.

Ak zatúžite po zábave, Kabaret Tropicana je tým správnym miestom, ktoré vám ponúkne tanečnú show, akrobacie, karneval, erotiku aj folklór v jednom a to priamo na javisku pod holým nebom.

Dovolenka Kuba – krásny raj plný exotiky, na ktorý nezabudnete

Dovolenka Kuba s cestovnou kanceláriou TUI REISECENTER je zážitkom, na ktorý určite nezabudnete. Last Minute Kuba pobyty v kvalitných hoteloch, úžasné pláže, pamiatky a možnosť zaplávať si s delfínmi či navštíviť krokodíliu farmu, výrobňu kubánskeho rumu alebo manufaktúru na výrobu cigár, sú zárukou naozaj pestrej a výnimočnej dovolenky.

Kuba last minute

 
Developed by TravelData