Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Last Minute Jamajka Dovolenka s TUI ReiseCenter

Jamajka je srdce Karibiku

Najpopulárnejší dovolenkový ostrov Karibiku je slnečná Jamajka. Bez problémov sa tu dohovoríte po anglicky a navštíviť túto krajinu môžete počas celého roka. Podnebie je totiž tropické a priemerná teplota počas celého roka je 25-29 stupňov. Ak teda túžite po horúcej dovolenke v letnom štýle, zatiaľ čo u nás mrzne a všetci nosia kabáty, na Jamajke vás čaká tropický raj. Jamajka je rozmanitá zem, v ktorej je škoda iba leňošiť na pláži. Ostrov je známy bohatou históriou, multikultúrnym obyvateľstvom, no predovšetkým množstvom nádherných pláží. Jamajka dovolenka bude pre vás tým pravým a zaslúženým odpočinkom, pretože tento karibský ostrov ponúka všetko - odpočinok, dobrodružstvo, kultúru, či gurmánske zážitky.

Jamajka dovolenka

Prekrásna príroda Jamajky

Jamajka dovolenka bude určite patriť k vašim najobľúbenejším aj vďaka úchvatným prírodným scenériám, ktorých je tam neúrekom. Nádherné pieskové pláže s jemným bielym pieskom a dokonale čisté more vás úplne ohúria. Oddychovať môžete pod kokosovou palmou a pri večernej prechádzke po pláži budete sledovať západ slnka. Jamajka to sú aj priezračné zátoky a krásne koralové útesy s viac než 700 druhov rýb. Aj preto je ostrov hotovým rajom pre potápačov, surfistov aj rybárov. Vďaka Last Minute Jamajka môžete objaviť aj jamajské hlboké údolia či modré hory a množstvo nádherných vodopádov alebo si vyskúšate plachtenie a kúpanie v minerálnych prameňoch.

last miunute jamajka

Miesta na Jamajke ktoré musíte vidieť

S dovolenkou Jamajka by ste si nemali ujsť výlet do Black River - rybárskeho mestečka s typickou karibskou architektúrou. Pri plavbe po rieke Black River môžete pozorovať rôzne druhy vtákov aj krokodílov. Vynechať by ste nemali ani jamajské hlavné mesto Kingston ležiace na úpätí Modrých hôr, kde uvidíte mnoho historických pamiatok, medzi nimi aj dom Boba Marleyho. S Last Minute Jamajka navštívite aj Blue Mountain - modré pohorie s krásnym výhľadom a fascinujúcou prírodou. Za pozretie stoja určite aj Mayfield Falls a Dunn´s River Falls s prekrásnymi vodopádmi, či Rio Grande s prírodným bazénom v tropickom pralese. V Cockpit Country zase uvidíte nádherné kamenné skaliská a dopravíte sa tam helikoptérou či lietadlom.

jamajka last minue

Jamajka a karibská kuchyňa

Karibská kuchyňa je veľmi zaujímavá a chutná. Najtypickejším jedlom Jamajky je tzv. "jerk" - pečené kura v korenenej jamajskej omáčke a dostanete ho kúpiť doslova na každom rohu. Miestna kuchyňa je charakteristická hlavne rybami, morskými plodmi, ale aj tropickým ovocím, zeleninou a korením. Základný pokrm tvorí ryža a hrach a medzi veľké pochúťky patrí špeciálne pripravené trojmesačné prasa alebo Patties - pečivo plnené hovädzinou a striedkou chleba. Ak hľadáte gurmánsky zážitok, Jamajka dovolenka je pre vás to pravé. Na Jamajke sa robí aj vynikajúce víno a svetoznámy Jamajský rum. S Last Minute Jamajka si vychutnáte aj také dobroty ako napríklad smažené banány, zvláštne plody Ackee či výbornú jamajskú kávu Blue Mountains, ktorá patrí k najkvalitnejším odrodám na svete. 

last minute jamajka

Last Minute dovolenka Jamajka s TUI ReiseCenter

Jamajka je krajina nekonečnej pohody a zábavy, miesto, kde nie je žiadny stres a kde sú ľudia dokonale štastní - je to ideálna destinácia na skvelú dovolenku. Tento čarovný ostrov môžete spoznať aj vďaka našej cestovnej kancelárii TUI ReiseCenter, s ktorou získate dovolenku Jamajka za výbornú cenu. Obyvatelia ostrova sú nesmierne priateľský a štedrý a všade naokolo sa rozlieha všadeprítomná reggae hudba, ktorá je pre Jamajku tak charakteristická. S TUI ReiseCenter si užijete Last Minute Jamajka a získate tak množstvo nádherných spomienok. Jamajka je skvelá dovolenková destinácia a aj keď je to pomerne malý ostrov, má v sebe nesmierne bohatstvo.

Developed by TravelData