Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Blog

Bez fotoaparátu ani na krok – Dovolenka Grécko 23. 01. 2014

Fotografie Bez fotoaparátu ani na krok – Dovolenka Grécko

Grécko je veľmi vyhľadávaná destinácia nie len pre Slovákov, ale aj ľudí z celého sveta. Láka nás svojou bohatou históriou, ideálnym dovolenkovým počasím a morom. Dovolenku v Grécku si zamilujete natoľko, že sa tam budete chcieť vrátiť každý rok. Čítať viac


Čo sa oplatí vidieť počas dovolenka Grécko? 01. 10. 2014

Fotografie Čo sa oplatí vidieť počas dovolenka Grécko?

Zaujala vás dovolenka Grécko? Chystáte sa navštíviť túto krajinu tento rok? Prečítajte si blog o tom, čo sa v Grécku oplatí navštíviť, vidieť či ochutnať... Čítať viac


Dovolenka Grécko | Last Minute Grécko

Vyberte si z našej širokej ponuky dovolenkových destinácií.

Dovolenka Grécko

Obľúbená dovolenka Grécko je vyhľadávanou ľuďmi z celého sveta. Dovolenka Grécko je ideálna kedykoľvek počas celého roka vďaka svojmu skvelému počasiu a neopísateľnej atmosfére. Gréci majú veselý temperament, sú to ľudia milí a ochotní. Sú však tiež veľmi konzervatívni, držia sa svojich starodávnych tradícií a zvykov. Najväčšou gréckou tradičnou zábavou a oslavou je „panijiria“, ktorá sa usporadúva na počesť rôznych svätých alebo na dobrú úrodu. Táto zábava trvá aj niekoľko dní, pričom sa na hlavnom námestí tancuje, spieva a hoduje. Ďalším veľkým sviatkom je svadba. Rodina je hlavná priorita všetkých Grékov a preto tradičná grécka svadba trvá dni a noci, je na nej niekedy aj 1000 hostí, a oslavuje a zabáva sa rodina, ale i celá dedina.

dovolenka grécko

Dovolenka GréckoGrécko sa nachádza v južnej Európe. Obmývajú ho Egejské more, Iónske more a Stredozemné more. Súčasťou Grécka je tiež okolo 2000 väčších i menších ostrovov, ktoré ležia prevažne v Egejskom mori. Najznámejšie grécke ostrovy sú Kréta, Rodos a Eubója. Grécko je krajina s najdlhšími a najvýznamnejšími svetovými dejinami.

Zaujímavosti, ktoré Grécko ponúka

Historická dovolenka Grécko – hlavným mestom Grécka sú Atény. V tomto meste máte možnosť vidieť prepojenie dávnej minulosti a prítomnosti. Atény majú krásne historické centrum mesta plné antických pamiatok. Aténska história je staršia ako 3000 rokov. Najznámejší filozofi – Platón, Aristoteles či Sokrates, pochádzali tiež z Atén.

grécko dovolenka

V Grécku nájdete nádhernú starobylú architektúru a množstvo atrakcií, ktoré jednoznačne stoja za to vidieť na vlastné oči. Na ostrove Korfu je palác Achillion, ktorý patril cisárovnej Alžbete (Sissi). Tento ostrov je však sám o sebe nádhernou turistickou destináciou. Olympia je staroveké mesto známe pre Olympijské hry, ktoré sa tam konali už v roku 776 p. n. l. Nádherné grécke miesta sú tiež ostrov Rodos, Kréta či hora Athos.

Last Minute Grécko dovolenka s TUI ReiseCenter

Last Minute Grécko dovolenka môže byť aj vaša. Rezervujte si Last Minute Grécko pobyty z pohodlia vášho domova prostredníctvom online objednávky. Jednoducho a rýchlo si zvolíte požadovaný dátum a cestovná kancelária TUI ReiseCenter vám pomôže vybrať ubytovanie a letenky za výborné ceny.

Grécka kuchyňa

Dovolenku Last Minute Grécko si môžete jednoducho rezervovať pomocou online rezervácie na stránkach cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter. Dovolenka Grécko je v ponuke aj s výhodnejšími cenami a Last Minute ponukami – Last Minute Grécko. Grécko dovolenka je však v ponuke cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter po celý rok.

last minute grécko

Grécka kuchyňa je veľmi chutná a zdravá. V Grécku sa k príprave takmer každého jedla používa olivový olej. V reštauráciách vám pripravia gustiózne pečené jahňacie mäso, ale i skvelé bravčové a kozie. Obľúbené sú tiež ryby a morské živočíchy, šaláty, syry a mnohé iné. Pri návšteve tejto úžasnej krajiny ochutnajte tiež napríklad „mussakas“, čo je zapekaný baklažán s paradajkovou omáčkou, i pravé grécke „tsatsiki“. Ako zákusok sa tam podáva medový „baklavas“, ktorý je známy už od 2. storočia. Medzi obľúbené nápoje patrí samozrejme káva a tradičné ľadové frapé, ktoré vzniklo práve v Grécku.

Grécko s deťmi

Vyberte sa na dovolenku Last Minute Grécko so svojimi najbližšími. Dovolenka Grécko je ako stvorená aj pre rodiny s deťmi; nájdete tam krásne, čisté a plytké more; mnohé hotely ponúkajú skvelé atrakcie a zábavu pre deti; v ponuke sú tiež rôzne vodné športy a iné.

grécko last minute

Developed by TravelData