Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Blog

Dovolenka Egypt – spoznajte úžasné svetové pamiatky 11. 08. 2015

Fotografie Dovolenka Egypt – spoznajte úžasné svetové pamiatky

Láka vás dovolenka Egypt najmä kvôli celosvetovo najznámejším historickým pamiatkam, ktoré tu môžete navštíviť? Potom sa vám určite zíde náš stručný návod, na ktoré miesta by ste v Egypte určite nemali zabudnúť... Čítať viac


Dovolenka Egypt a potápanie pre začiatočníkov 12. 06. 2015

Fotografie Dovolenka Egypt a potápanie pre začiatočníkov

Dovolenka Egypt nemusí byť iba o ležaní na pláži a slnení sa! Napríklad letovisko Hurghada je ideálnym miestom pre kúsok dobrodružstva - vyskúšajte si potápanie v jednej z najobľúbenejších svetových potápačských lokalít! Čítať viac


Last Minute dovolenka Egypt s TUI ReiseCenter

Egypt, nazývaný bránou do Afriky či krajinou faraónov, leží v severovýchodnej Afrike pri pobreží Stredozemného a Červeného mora a tiež na Sinajskom polostrove. Značnú časť územia zaberajú púšte (Sahara a Líbyjská púšť) s oázami. Egypt je tajuplnou krajinou s bohatou históriou a môže sa pýšiť jednou z najstarších civilizácií na svete. K Egyptu však okrem púšte a množstva historických pamiatok patria aj nádherné slnkom zaliate pláže, chránené pobrežia s koralovými útesmi a jedinečný podmorský svet plný farieb. Práve tieto krásy sem chodia obdivovať bežní turisti, ale aj vášniví potápači z celého sveta. Dovolenka Egypt má preto každému čo ponúknuť...

dovolenka Egypt

Ideálne počasie a turistická sezóna

Egypt leží v subtropickom pásme, má suché počasie s horúcim letom a miernou zimou. Ideálnym obdobím pre Last Minute Egypt pobyty je najmä apríl, máj a prípadne jún, kedy priemerné teploty vzduchu dosahujú okolo 28 až 38°C a teplota mora je 24 až 28°C. Počas leta (júl - august) sú v Egypte veľké horúčavy a teploty vzduchu nezriedka vystúpia aj na 50°C. Príjemnú Last Minute Egypt dovolenku môžete stráviť aj koncom septembra a v októbri, kedy sa priemerné teploty mora pohybujú okolo 25 - 27°C a vzduch má priemernú teplotu približne 33°C. 

Najznámejšie dovolenkové strediská v Egypte

Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Safaga či El Gouna patria k najznámejším a najnavštevovanejším strediskám, ktoré dovolenka Egypt ponúka. 

Hurghada je vyhľadávanou turistickou oblasťou s množstvom hotelových stredísk pri pobreží Červeného mora. Ponúka nielen krásne piesočnaté pláže, ale aj bohatý podmorský svet, ktorý je možné pozorovať prakticky už aj z brehu. Výhodou strediska Hurghada je aj dobrá poloha a dostupnosť výletov do Luxoru či  Údolia kráľov. Neďaleko sa nachádza stredisko vytvorené v lagúne – El Gouna.

Egypt dovolenka

Známe stredisko Sharm El Sheikh pod Mojžišovou horou (hora Sinaj) ponúka turistom všetko, čo si len môžu od dovolenkového Last Minute Egypt pobytu želať – udržiavané piesočnaté pláže, pestré koraly a úžasný podmorský svet ideálny pre potápanie, ale aj krásnu promenádu, nákupné a zábavné centrá, bary a nočnú zábavu. 

O niečo menšie a pokojnejšie mestečko Taba je vhodné pre pokojnejšiu, no rozhodne nie nudnú dovolenku. Nájdete tu krásne pláže, zátoky a výhodou pre rôzne fakultatívne výlety je blízkosť susedného Jordánska či Izraela. 

Výlety, ktoré dovolenka Egypt ponúka

Zájazdy a výlety počas dovolenky v Egypte sú stále vyhľadávanou možnosťou ako stráviť aktívnu dovolenku spojenú s poznávaním. A v Egypte je skutočne čo spoznávať. 

V hlavnom meste Egypta – Káhire, založenej v 10. storočí, môžete navštíviť rôzne múzeá (napr. Múzeum moderného umenia, islamského umenia či Egyptské múzeum), ZOO, Botanickú záhradu, Káhirskú vežu, Obelisk Ramzesa II., množstvo mešít, ale predovšetkým sa neďaleko Káhiry nachádzajú známe pyramídy v Gíze (Cheopsova, Chefrénova, Mykerínova pyramída či Sfinga vytesaná z jednej obrovskej skaly).


last minute Egypt

Za pozornosť určite stojí aj kráľovské pohrebisko – Sakkára, Luxor, Chrámy v Karnaku,  Údolie kráľovien, kde je najzaujímavejšia hrobka kráľovnej Nefertari, či bývalé kráľovské mesto s Kolosom Ramzesa II. a alabastrovou sfingou. 

Dovolenka Egypt, to je aj možnosť navštíviť Alexandriu, miesto, kde Kleopatra spáchala samovraždu či pokojné mesto Asuán. 

Obľúbené sú aj lodné výlety na okolité ostrovy spojené s kúpaním v mori alebo šnorchlovaním pri najkrajších koralových útesoch, ale tiež púštne safari, ktoré zahŕňajú výlet na džípoch do púšte za beduínmi a bývajú spojené aj s jazdou na ťavách. 

Zopár rád na záver

Pre vstup do EAR je nevyhnutné vstupné vízum a cestovný pas platný najmenej 6 mesiacov od podania žiadosti o vízum (vízum je možné vybaviť na letisku po prílete do krajiny). 

Nezabúdajte ani na fakt, že pri návšteve niektorých pamiatok sa u žien vyžadujú zahalené ramená aj kolená a u mužov dlhé nohavice a tričko s rukávmi. Kúpanie bez plaviek či opaľovanie bez vrchného dielu plaviek sa v Egypte neodporúča vôbec. Pri fotografovaní miestnych obyvateľov je slušné požiadať ich najprv o povolenie a zvykom býva nechať bakšiš (prepitné). 

A pre prežitie príjemnej dovolenky je tiež dobré zvyknúť si na mentalitu domácich (zjednávanie na bazároch či trhoviskách a ležérnejší prístup, než na aký sme zvyknutí doma).

Egypt last minute

Egypt je jednoducho iný, neobyčajný, ale práve preto čarovný a dovolenka Egypt strávená v tejto krajine s cestovnou kanceláriou TUI REISECENTER bude pre vás určite krásnym zážitkom.

Developed by TravelData