Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Blog

Dovolenka Dominikánska republika – známa aj neznáma 17. 10. 2014

Fotografie Dovolenka Dominikánska republika – známa aj neznáma

Dovolenka Dominikánska republika je snom a rajom mnohých dovolenkárov. Chystáte sa ju vyskúšať aj vy? Ponúkame vám blog, v ktorom sa dozviete o nej viac, možno aj to, čo ste doteraz nevedeli. Čítať viac


Last Minute Dovolenka Dominikánska republika | TUI ReiseCenter

Úžasný a exotický Karibik, oblasť, ktorá je veľmi atraktívna a lákavá pre množstvo turistov z celého sveta, pretože dokonale spĺňa predstavy o tropickom raji. Karibik je jednoducho krásnym miestom, kde prírodné scenérie s plážami z jemného bieleho piesku lemované zelenými palmami a s morom v nádherných tyrkysovo modrých farbách doslova berú dych. Jednou z vyhľadávaných lokalít Karibiku je aj dovolenka Dominikánska republika, tropický ostrov ležiaci v Karibskom mori východne od Kuby a Jamajky, západne od Portorika, ktorý je právom nazývaný aj „perla Karibiku“.

dovolenka dominikánska republika

Dominikánska republika a podnebie

Príjemné teplé podnebie a leto takmer po celý rok, tak presne taká je dovolenka Dominikánska republika, kde sa denné teploty vzduchu pohybujú od 26°C (pod túto hodnotu zvyčajne neklesajú teploty ani v zimnom období) až do 34°C. Aj teploty mora sú viac ako lákavé, keďže v priemere dosahujú vždy okolo 26 až 29°C. Rozdiel medzi letným a zimným obdobím je tak iba v počte zrážok, ktorých býva najviac od mája do novembra z čoho automaticky vyplýva, že ideálne obdobie pre dovolenku v Dominikánskej republike začína v novembri a trvá až do konca apríla. Niektorí z príjemných pobytov Last Minute Dominikánska republika si tak môžete pokojne vychutnať práve v tomto období až do prelomu mesiacov apríl a máj.

last minute dominikánska republika

Dovolenka Dominikánska republika a jej obľúbené letoviská

Dovolenka Dominikánska republika ponúka hneď niekoľko veľmi atraktívnych letovísk, napr. na juhovýchode ostrova nájdete známe a veľmi živé stredisko Punta Cana s krásnou až niekoľko kilometrov (cca 30 km) dlhou piesočnatou plážou Bavaro, s výbornými ubytovacími možnosťami, kvalitnými službami a s rôznymi možnosťami športového vyžitia (napr. vodné športy a golf). Krásnou oblasťou je aj letovisko Bayahibe, ktoré je živým dôkazom toho, že typické rozprávkovo pôsobiace katalógové scenérie Karibiku nie sú žiadnou fotomontážou. Severné pobrežie ponúka napr. stredisko Puerto Plata so zlatou plážou Playa Dorada a severovýchod pobrežia – polostrov Samaná je jednou z najkrajších oblastí dovolenky Last Minute Dominikánska republika, kde sa vďaka úchvatnému prostrediu a prírode budete cítiť ako v skutočnom raji. Dokonca v tejto oblasti raz za rok môžete pozorovať jedinečný úkaz ako veľryby privádzajúce na svet svoje mláďatá.

Aké zaujímavosti a výlety ponúka Dominikánska republika?

Medzi miesta, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť, ak zavítate na exotickú dovolenku práve do niektorej z oblastí Dominikánskej republiky, patrí napr. hlavné mesto krajiny Santo Domingo založené v r. 1498 ako vôbec prvé mesto založené Európanmi v Amerike (jeho historické centrum je dokonca zapísané aj v zozname UNESCO). Dovolenka Dominikánska republika, to sú však aj krásne národné parky, napr. Los Haitises alebo Parque del Este, vodopády El Limón, Oceam  World Adventure Park, veľryby, jazda na koni, potápanie či plavba loďou na romantický ostrov Cayo Levantado (Bacardi Island), kde natáčali aj svetoznámu reklamu na rum.

dominikánska republika dovolenka

Aké ubytovanie ponúka dovolenka v Dominikánskej republike?

Dovolenka Dominikánska republika ponúka turistom rôzne možnosti ubytovania, napr. v hoteloch mestského typu priamo v centre hlavného mesta Santo Domingo, ale aj vo veľmi luxusných hotelových rezortoch priamo pri pláži, kde vo vybavení a v ponuke služieb nechýbajú športové aktivity (niektoré dokonca aj vlastné golfové ihriská), ale ani zábavné programy či kúpele, sauna, masáže i kozmetický salón. Dovolenkové pobyty v Dominikánskej republike tak dokážu kvalitou a službami naplniť všetky vaše očakávania.

dominikánska republika last minute

TUI ReiseCenter a vaša dovolenka Last Minute Dominikánska republika

Dominikánska republika dovolenka alebo pobyty Dominikánska republika last minute s našou cestovnou kanceláriou TUI ReiseCenter je výbornou voľbou s veľmi pestrou škálou pobytov a ubytovacích rezortov v oblasti južného (Santo Domingo), severného (Puerto Plata) aj východného pobrežia (Punta Cana) a tiež na polostrove Samana. Navyše, mnohé dovolenkové pobyty našej cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter sú lákavé aj veľmi prijateľnou cenou a to i napriek tomu, že sa jedná o takú exotickú destináciu v oblasti Karibiku, akou je Dominikánska republika. 

Developed by TravelData