Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Dovolenka Čína s TUI ReiseCenter

Dovolenka Čína – cesta za poznaním ázijského kontinentu

Dovolenka Čína je destináciou mnohých tvári a ponúka naozaj veľa zaujímavých lokalít a tiež možností prežiť rôzne typy dovoleniek. Len veľmi ťažko by ste hľadali podobnú krajinu, ktorá by bola natoľko rozmanitá ako práve Čína, ktorá okrem iného patrí medzi najľudnatejšie krajiny a svojou rozlohou je aj treťou najväčšou krajinou sveta. Vzhľadom na obrovské územie, ktoré Čína pokrýva, je veľmi dôležité zamerať sa najmä na výber správnej časti, lokality, ktorá nás najviac láka a zaujíma, pretože dovolenka Čína sa môže výrazne líšiť, napr. štandardom ubytovania, ale aj podnebím v závislosti od oblasti, do ktorej vycestujeme. Historické pamiatky, more, pláže, ostrovy, ale aj veľkomestá, prírodné krásy, hory, nížiny, púšte či čarovný a jedinečný Tibet - to všetko a ešte aj oveľa viac dovolenka Čína turistom ponúka.

čína dovolenka

 

Najobľúbenejšie turistické oblasti a lokality v Číne

Ak sa povie dovolenka Čína, väčšina z nás si okamžite predstaví asi najznámejší symbol Číny – Veľký čínsky múr, ale medzi veľmi obľúbené lokality patrí aj hlavné mesto Číny – Peking, obrovské mesto Šanghaj či veľkomesto Hong Kong a tiež provincia Guilin s krásnymi prírodnými scenériami, kúpeľné mesto Chan-Čou považované za začiatok Hodvábnej cesty a mnohé ďalšie. Pre milovníkov mora a pláží je vhodným miestom čínsky tropický ostrov Hainan, aj keď dovolenka Čína je pre väčšinu prichádzajúcich cestovateľov orientovaná skôr na poznávanie ako na relax pri pláži. Úplnou lahôdkou pre mnohých turistov je autonómna oblasť Číny – Tibet, ktorý je fascinujúcou krajinou akoby z iného sveta.

 

Podnebie a klimatické podmienky sú v rôznych častiach krajiny odlišné

Čína je krajina s viacerými druhmi podnebia a tak aj dovolenka Čína môže ponúknuť rôzne vplyvy počasia nielen v závislosti od ročného obdobia, ale aj od konkrétnej lokality. Vo všeobecnosti však platí, že najlepším obdobím pre poznávanie Číny sú jesenné a jarné mesiace, kedy sú klimatické podmienky najmiernejšie. Dovolenka Čína zameraná na severnú oblasť (napr. hlavné mesto Peking) je typická dosť chladnými zimami a príjemne teplými, ale zato aj daždivými letami, naopak južnú časť krajiny pri hraniciach s Vietnamom, Barmou a Laosom môžeme v porovnaní so severom považovať až za tropickú oblasť s veľmi teplým a vlhkým letným počasím a krátkymi zimami. Takže stavíte takmer na istotu, ak zvolíte pre svoj pobyt najbližšie jesenné mesiace september a október. 

 

čína last minute

 

Dovolenka Čína - hlavné mesto Peking a Čínsky múr  

Dovolenka Čína a návšteva hlavného mesta Peking to je väčšinou neodmysliteľná kombinácia a tak kroky mnohých turistov vedú práve do tejto metropoly, kde môžete obdivovať Zakázané mesto – sídlo dynastií a najrozsiahlejší palác na svete s počtom až okolo 9000 miestností. V Pekingu nevynechajte návštevu najväčšieho námestia na svete s názvom Námestie nebeského pokoja, Chrám nebies, Letný palác a tiež pekinskú ZOO a botanickú záhradu. Takmer povinnou jazdou je výlet z Pekingu k Veľkému čínskemu múru, ktorý je najnavštevovanejšou stavbou Číny a staval sa viac než 1800 rokov. Túto unikátnu stavbu je možné vidieť voľným okom dokonca aj z Mesiaca.

 

dovolenka čína

 

Tajomný a nezabudnuteľný Tibet

Dovolenka Čína, to je aj možnosť navštíviť tajomný a nezabudnuteľný Tibet, ktorý patrí k veľmi vyhľadávaným turistickým oblastiam najmä vďaka svojej jedinečnej atmosfére, tradičnej tibetskej kultúre a magickým miestam, ako je napr. Dalajlámov kláštor či posvätná hora. A to všetko je ešte umocnené majestátnymi Himalájami. Dovolenka Čína v kombinácii s Tibetom, prípadne aj s Nepálom je určite skvelou voľbou a nezabudnuteľným cestovateľským zážitkom.

 

Poznávajte Áziu s CK TUI ReisenCenter! 

Cestovanie a spoznávanie Ázie s našou cestovnou kanceláriou TUI ReisenCenter je každopádne správnou voľbou, pretože vás čaká úžasná cesta za poznaním a dovolenka Čína či návšteva Tibetu na ceste po Ázijskom kontinente určite nesmie chýbať. Na internetových stránkach našej cestovnej kancelárie TUI ReisenCenter však nájdete aj pestrú ponuku ďalších zaujímavých destinácií v rámci celého sveta. 

 

Developed by TravelData