Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Blog

Rozlúčky so slobodou Záhreb 03. 12. 2013

Fotografie Rozlúčky so slobodou Záhreb

Záhreb je hlavné mesto Chorvátska. Mesto leží na rieke Sáve, južne od pohoria Medvednica. Prvé zmienky o meste sú z roku 1093. Toto mesto je priam neodolateľné, pretože spája to najlepšie zo západnej a východnej Európy. Čítať viac


Dovolenka Chorvátsko – výlet po stopách socialistického Záhrebu 05. 05. 2015

Fotografie Dovolenka Chorvátsko – výlet po stopách socialistického Záhrebu

Láka vás aj tento rok dovolenka Chorvátsko, no nechcete iba ležať na pláži? Teraz sa môžete vybrať po stopách histórie v hlavnom meste Chorvátska - v Záhrebe. Objavte čaro éry komunizmu najmä prostredníctvom architektúry, ktorá sa tu nachádza.... Čítať viac


Dovolenka Chorvátsko v pokojnom tempe na ostrove Prvić 07. 07. 2015

Fotografie Dovolenka Chorvátsko v pokojnom tempe na ostrove Prvić

Dovolenka Chorvátsko je už nezameniteľnou klasikou, ktorou zaručene nič nepokazíte. Ak sa však chcete vyhnúť najznámejším miestam plným turistov, oplatí sa vedieť, v ktorých zákutiach nájdete absolútny pokoj a súkromie... Jedným z nich je aj ostrov Prvić. Čítať viac


Dovolenka Chorvátsko | Last Minute Chorvátsko

Vyberte si z našej širokej ponuky dovolenkových destinácií.

Dovolenka Chorvátsko

Chorvátsko je štát na Balkánskom polostrove, ktorý z východnej strany obmýva Jadranské more. Patria mu dve tretiny kamenistého pobrežia (polostrov Istria a Dalmácia). Chorvátsko je nádherná krajina, ideálna a turistami vyhľadávaná predovšetkým vďaka moru, slnku, plážam či chorvátskej kuchyni. Keďže je Chorvátsko pomerne blízko k Slovensku, táto krajina je každoročne plná slovenských turistov, ako aj turistov z celej Európy.

Dovolenka Chorvátsko ponúka množstvo prírodných a historických zaujímavostí. Rezervujte si vaše letenky a ubytovanie na dovolenku Last Minute Chorvátsko už dnes.

dovolenka chorvátsko

V Chorvátsku spoznáte množstvo originalít. Mnohí z vás možno ani netušili, že vďaka Chorvátom si muži na celom svete viažu kravatu. Kravata totižto vznikla v 17. storočí, kedy si chorvátski vojaci uväzovali prvé kravaty (šatky) okolo krku ako symbol lásky, sily a odvahy. Kravata im mala pripomínať, že ich doma čaká milujúca žena. Chorváti boli tiež prví v zoskoku s padákom. Padák vynašla jedna z najznámejších osobností v dejinách Chorvátska – Faust Vrančić. K jeho najznámejším dielam patrí Machinae Novy, kde popisuje 56 rôznych strojov a zariadení a jeden z nich je aj prototyp prvého padáka. Prvýkrát bol jeho padák odskúšaný v Benátkach.

Chorvátsko dovolenka každý rok

Dovolenka Chorvátsko sa pýši nádherným členitým pobrežím, kam patria tiež ostrovy Krk, Cres, Brač a Hvar. Tieto ostrovy sú vyhľadávanou turistickou destináciou mnohých dovolenkárov z celého sveta. Chorvátsko je tiež známe svojou vinárskou tradíciou, ktorá je stará niekoľko tisícročí. Najstaršia vinárska oblasť je v okolí mesta Stari Grad na ostrove Hvar. Momentálne sa tam nachádza viac ako 300 vinárskych oblastí a 500 druhov vín. Najlepšie biele vína sú Muškat, Pošip či Pinot; obľúbené červené sú Teran, Merlot a tiež Pošip.

chorvátsko dovolenka

Last Minute Chorvátsko vám zaručí nádhernú dovolenku, ktorá vám ponúka aj spoznávanie pamiatok a prírodných krás Chorvátska. Dubrovník je mesto vyhľadávané aj tými najnáročnejšími dovolenkármi. Jeho historické centrum patrí do dedičstva UNESCO a celé mesto doslova dýcha históriou a jeho záživnou kultúrou.

Last Minute Chorvátsko

V Chorvátsku máte možnosť navštíviť napríklad aj najmenšiu katedrálu na svete v mestečku Nin, či najmenšie mesto na svete – Hum, ktoré má len 23 obyvateľov.

last minute chorvátsko

Zo Zadaru pochádza prvý morský organ, ktorý hrá hudbu pod vplyvom vetra a mora; z mesta Korčula pochádza svetoznámy cestovateľ Marco Polo a Dalmáciu preslávil Dalmatínsky pes, odkiaľ sa neskôr rozšíril do Európy a Británie. Dovolenka Chorvátsko však ponúka aj omnoho viac...

História, prírodné krásy a atrakcie Chorvátska

Dovolenka Chorvátsko ulahodí nielen plážovým dovolenkárom, ale aj mnohým iným, ktorí vyhľadávajú rôzne adrenalínové dobrodružstvá, vodné športy, turistiku a podobne. Vyberte sa na Last Minute Chorvátsko dovolenku a spoznávajte čarokrásnu prírodu za priaznivé ceny aj niekoľkokrát v roku.

BRIJUNI – ostrovy pri západnom pobreží Istrie. Nájdete tam farebnú a pozoruhodnú faunu a flóru či antické kultúrne dedičstvo.

KORNATI – ostrovy známe svojimi vysokými útesmi a neobyčajnými reliéfmi, ideálne pre jachtárov a fanúšikov lodí.

MLJET – ostrov s dvomi hlbokými zálivmi. Na tomto ostrove sa nachádza benediktínsky kláštor z 12. storočia, ktorý jednoznačne stojí za povšimnutie.

PLITVICKÉ JAZERÁ – najkrajší národný park v celom Chorvátsku. Patrí do svetového dedičstva UNESCO a je jedinečný hustými bukovými a jedľovými lesmi, ktoré v sebe ukrývajú niekoľko druhov chránených zvierat.

Vycestujte s TUI ReiseCenter!

Cestovná kancelária TUI ReiseCenter ponúka Chorvátsko dovolenku výhodne počas celého roka.

chorvátsko last minute

Online rezervácia je jednoduchá a rýchla, Chorvátsko dovolenka môže byť aj vaša v priebehu niekoľkých sekúnd. Stačí si vybrať požadovaný dátum a my vám pomôžeme vybrať ubytovanie a letenky za najlepšie ceny.

Developed by TravelData