Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Blog

Dovolenka Bulharsko v znamení festivalov všetkých hudobných žánrov 13. 07. 2015

Fotografie Dovolenka Bulharsko v znamení festivalov všetkých hudobných žánrov

Hľadáte počas svojej dovolenky v Bulharsku aj niečo viac ako len ležanie na pláži a kúpanie sa v mori? Máme pre vás tip - návštevu rôznych bulharských festivalov! Čítať viac


Dovolenka Bulharsko Last Minute

Vyberte si z našej širokej ponuky dovolenkových destinácií.

Bulharsko dovolenka s TUI ReiseCenter

Dovolenka Bulharsko s cestovnou kanceláriou TUI ReiseCenter vám zaručí príjemný čas strávený spoznávaním prírodných krás, historickej architektúry či oddychom na pláži pri mori. Cestujte na Last Minute Bulharsko dovolenku výhodnejšie.

dovolenka bulharsko

Bulharsko je krajina v juhovýchodnej Európe na Balkánskom polostrove. Z východnej časti ho obmýva Čierne more. Bulharsko je pomerne hornatá krajina s letoviskami na pobreží Čierneho mora. Dovolenka Bulharsko patrí na popredné priečky rebríčku obľúbenosti medzi dovolenkármi najmä z Európy, ale aj celého sveta. Bulharsko dovolenka ponúka luxusné hotely, aquaparky, zábavné parky, bary i chutné reštaurácie a iné.

Dovolenka Bulharsko

V Bulharsku je pozoruhodná aj príroda. Je to ideálne miesto na turistiku a v zimných mesiacoch aj na lyžovačku. Pri výstupe na niektorú z hôr máte možnosť vidieť nádherný panoramatický výhľad na krajinu. Najvyššie pohorie krajiny je Rila.

bulharsko dovolenka

Prírodná scenéria ponúka priezračné jazerá a skalnaté štíty, neskutočnú faunu a flóru, ktorá je slasť pre každé oko. V tejto oblasti by ste si nemali nechať ujsť návštevu bulharského kláštora Rilský monastýr, ktorý je najväčší v krajine a na prvý pohľad vyzerá ako opevnený hrad. Pre obľúbencov turistiky odporúčam tiež výstup na pohorie Pirin a Rodopi.

Krásne zážitky na dovolenke Last Minute Bulharsko

Bulharsko dovolenka – neďaleko historického letoviska Sizopol tečie rieka Ropotamo. Oblasť v okolí tejto rieky sa stala prírodnou rezerváciou. Najkrajšie je pobrežie rieky, ktoré každoročne navštevuje veľké množstvo turistov na výletných lodiach. Neďaleko rieky sa nachádza skvostné lotosové jazero. Táto prírodná rezervácia je skutočne obdivuhodná.

last minute bulharsko

Mnoho ľudí pozná Bulharsko ako krajinu ruží. Pestuje sa tam niekoľko rôznych druhov unikátnych ruží, z ktorých sa vyrába známy ružový olej používaný do luxusných a drahých parfumov na celom svete. V Bulharsku sa konajú tiež festivaly ruží, kde miestni oslavujú krásu týchto kvetov. Podáva sa tam tiež pochúťka ružový džem či ružové brandy.

Bulharsko Last Minute dovolenka pre celú rodinu

Hlavné mesto Bulharska je Sofia. Toto mesto leží na západe Bulharska a ponúka skutočný zážitok svojimi historickými pamiatkami a veľkolepou architektúrou. Prechádzkami mestom natrafíte aj na rôzne zákutia, pouličných obchodníkov a útulné malé kaviarne. V meste sa nachádza aj Národné divadlo z roku 1907. Jedinečná je aj katedrála Alexandra Nevského, ktorej niektoré časti sú vyrobené z pravého zlata. Za zmienku stojí kostol z 11. storočia, ktorý stojí na predmestí Sofie. V tomto kostole vás očaria prekrásne sakrálne maľby.

bulharsko last minute

Dovolenku Last Minute Bulharsko si teraz môžete rezervovať jednoducho a rýchlo prostredníctvom online rezervácie. V pohodlí vášho domova si môžete vybrať požadovaný dátum a čas a my vám pomôžeme nájsť letenky a ubytovanie za najlepšie ceny. Bulharsko Last Minute je v ponuke práve teraz. Cestujte vo dvojici, s priateľmi alebo celá rodina za výhodné ceny. 

Developed by TravelData